کد خبر: xlwqy زمان: 18:24 1398/05/16   بازدید: 0

فراخوان برای حضور متقاضیان

شرایط فدراسیون فوتبال برای VAR اعلام شد

در حالی که فرصتی کمتر از یک ماه تا آغاز رقابت های لیگ باقی مانده است، فدراسیون فوتبال ایران برای سامانه کمک‌داور ویدئویی (VAR) فراخوان صادر کرد.

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال ایران در حالی که به دنبال آماده سازی سیستم کمک داور ویدئویی که هنوز تصمیم گیری روشنی در این باره انجام نشده برای پیمان کارهایی که تمایل به انجام این دارند فراخوان صادر کرد تا بدین ترتیب بتواند شرایط را برای استفاده نهایی از VAR مهیا کند.

 

شرایط عمومی که فدراسیون فوتبال در این باره اعلام کرده است بدین ترتیب است:

• متقاضی شرکت در فراخوان، بایستی سرمایه ثبتی بالای 10 میلیارد ریال داشته باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان، بایستی حد اعتباری بالای 10 میلیارد ریال داشته باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان، بایستی مستندات عدم بدهی مالیاتی را ارائه دهد.
• متقاضی شرکت در فراخوان، نباید محکومیت قضائی موثر داشته باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان، بایستی دارای رتبه‌ی شورای عالی انفورماتیک باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان بایستی دارای حداقل یک پروژه موفق در حوزه پردازش تصویر به همراه رضایت نامه مشتری باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان بایستی دارای مجوز از سازمان پدافند غیرعامل باشد.
• بدلیل شرایط پیچیده‌ی مدیریت پروژه‌ متقاضی شرکت در فراخوان بایستی سابقه‌ی اجرایی پروژه ملی کشوری را داشته باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان بایستی توانایی پیاده سازی یک نمونه موفق در ابعاد زمین بازی بر اساس شرایط تخصصی ارائه شده در ذیل در محدوده زمانی کمتر از دو ماه را داشته باشد.
• متقاضی شرکت در فراخوان بایستی یک DEMO سه دقیقه ای از تجهیزات و نحوه کار ارائه نمایدپس از بررسی مدارک ارسالی، جهت بررسی‌های بیشتر و برگزاری جلسات فنی در محل فدراسیون، با شرکت‌های واجد شرایط تماس گرفته‌ خواهد شد.

 

شرایط تخصصی شرکت در فراخوان سامانه کمک‌داور ویدئویی (VAR):    

حداقل الزامات راه اندازی و استقرار سیستم کمک داور ویدیویی
VOR: Video Operation Room  تجهیز اتاق کمک داور ویدئویی VOR می تواند در استادیوم (به عنوان مثال در اتاق ، کانتیر یا یک دستگاه ون) واقع شود.
 ارائه دهنده سیستم (STP)  باید دسترسی مستقیمی به فیدهای تمامی دوربین ها داشته باشد.برای استفاده از VAR باید حداقل چهار دوربین اصلی موجود باشد:

 • دوربین Super slow-motion با سرعت سه زمانه 3X
• دوربین Ultra slow-motion با سرعت 120 فریم بر ثانیه
 • دوربین Ultra high-definition (UHD)  با سرعت استاندارد
• دوربین خط آفساید و خط دروازه 16 متری   HD 1080P
تجهیزات اتاق کمک داور ویدئویی
(VOR) 1.  چهار عدد مانیتور لمسی (تاچ اسکرین) حداقل سایز 24 اینچ
2. دو عدد Tagging device    برای انتخاب تصاویر
 3. دو عددPush to talk (PTT)  برای ارتباط داور و کمک داور ویدیویی
4.  سه عدد هد ست با قابلیت ارتباط با هم
5. یک عدد دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صوت و تصویر


 
ذخیره و نگهداری تصاویرمحل ذخیره و نگهداری تصاویر باید قابلیت ضبط، ذخیره و فراخوانی تمامی تصاویر و فید تمامی دوربین ها را به صورت جداگانه و نیز فید پخش تلویزیونی بازی را در تمام طول زمان بازی به همراه صدا داشته باشد.


خطوط آفساید مجازی    Virtual offside lines    سیستم کمک داور ویدیویی باید قابلیت ایجاد خطوط آفساید مجازی را به صورت هم زمان بر روی تصاویر دوربین های آفساید داشته باشد.


منطقه بازدید داور در زمین بازی    Referee Review Area (RRA)مانیتور قابل استفاده در این منطقه باید قابلیت وضوح تصاویر در تمام شرایط آب و هوایی را داشته و نحوه تعبییه آن به گونه ای باشد که تمامی قوانین IFAB را در ارتباط با حفاظت از داور بازی رعایت کرده باشد.


سیستم ارتباطی داور و کمک داور ویدیویی :سیستم ارتباطی بین داور و کمک داور ویدیویی یک دستگاه فرستنده گیرنده رادیویی دو طرفه است آماده که باید قابلیت ضبط صدا را در تمام طول زمان بازی داشته باشد و با فشار دادن دکمه PTT  آماده مکالمه گردد. سیستم ارتباطی باید برد استاندارد جهت ایجاد ارتباط واضح بین داور و کمک داور ویدیویی را دارا باشد.


لازم به ذکر است این فراخوان تنها به‌منظور شناسایی شرکت‌های توانمندِ علاقمند به همکاری با فدراسیون بوده و ارسال مدارک به این فدراسیون هیچ‌گونه حقی برای شرکت‌‌کنندگان در این فراخوان ایجاد نخواهدکرد و هرگونه اقدام نهایی در خصوص عقد قرارداد صرفا طبق آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون فوتبال صورت خواهد گرفت.