کد خبر: JPN8M زمان: 16:48 1398/06/13   بازدید: 3

تیم های باشگاهی حریف ایران چه برندی می‌پوشند؟

لیگ هنگ کنگ؛ آدیداس پوش‌ها در مقابل نایکی ها!

در شرایطی که انتقاد از طراحی کیت تیم های ایرانی بالا گرفته، تیم های حاضر در لیگ هنگ کنگ اغلب با لباس های تولیدی برندهای معروف پای به مسابقات می گذارند.

به گزارش "ورزش سه"، فصل جدید فوتبال هنگ کنگ هفته گذشته آغاز شد و حالا برای برگزاری بازی تیم ملی این کشور در مقدماتی جام جهانی تعطیل شده است. لیگ برتر هنگ کنگ با حضور 10 تیم برگزار می شود که البته یکی از آن ها به کشور چین تعلق دارد. فصل گذشته تیم «تای پرو» قهرمان شد که یکی از شناخته شده ترین تیم های جنوب شرق آسیا محسوب می شود.

 

هنگ کنگ هفته آینده به مصاف ایران خواهد رفت. به همین مناسبت لباس 10 تیم لیگ برتر این کشور که ویترین فوتبالشان محسوب می شود را در اینجا آورده ایم؛ برای مقایسه با 16 تیم ایرانی که سطح فنی بسیار بالاتری نسبت به هنگ کنگی ها دارند.

 

1. تای پرو مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر، با لباس های راه راه سبز رنگ وارد مسابقات شده است. لباس هایی که در هنگ کنگ به «هندوانه» تشبیه شده و البته شرکت نایکی آن ها را تولید کرده است. تای پرو لباس دوم را قرمز انتخاب کرده.

 

 

 

 

2. تیم فوتبال هپی والی نیز تازه صعود کرده به لیگ برتر محسوب می شود، با لباس آدیداس مقابل حریفان صف آرایی می کند. کیت اول سبز تیره که شبیه پیراهن های قدیمی تیم ملی آلمان است و کیت دوم به رنگ صورتی که رسانه های هنگ کنگی نوشته اند از لباس لسترسیتی در طراحی آن تقلید شده است.

 

 

 

3. البسه تیم کیچی احتمالا جذاب ترین در بین بقیه تیم هاست. کیت های لاجوردی که به صورت اختصاصی توسط نایک تولید شده و در اختیار این تیم قدیمی فوتبال هنگ کنگ قرار گرفته است. نکته جالب این که باشگاه کیچی اعلام کرده که هواداران می توانند نسخه ای از این لباس را به صورت رایگان دریافت کنند.

 

 

 

 

4. ساوترن که تیم جنوب کشور هنگ کنگ است به نقل از رسانه های ورزشی این کشور «عادت کرده که کیت های چشم نواز بر تن کند». پیراهن های این تیم را برند ماکرون طراحی کرده که جزئیات جالبی را در یقه دارد. همچنین رنگ آن نیز جذابیت قابل توجهی دارد.

 

 

 

5. تیم فوتبال یون لوئنگ با برند اسپانیایی ماکرون قرارداد بسته است. لباس نخست این تیم نارنجی طراحی شده که شبیه کیت اول هیچ کدام از تیم های هنگ کنگ نیست. لباس دوم نیز به رنگ آبی انتخاب شده و احتمالا کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

 

 

6. تیم استرن که باشگاهی معمولی در فوتبال هنگ کنگ محسوب می شود، با لباس های آدیداس وارد مسابقات خواهد شد. آن ها تصمیم گرفته اند این فصل در قامت یک مدعی ظاهر شوند و به همین خاطر در فصل 2019-20 با کیت سفید و مشکی آدیداس به استقبال رقبا می روند.

 

 

 

7. یکی از تیم های لیگ هنگ کنگ از چین می آید. R&F که متعلق به گوانژو است، با لباس های تولیدی کشور چین در مسابقات حضور خواهد یافت. کیت این تیم مورد توجه بسیاری قرارگرفته و البته منتقدانی را هم داشته است.

 

 

 

8. تیم بی سی رنجرز با کلمه قرارداد بسته است. لباس اول این تیم آبی انتخاب شده اما مدیران این باشگاه قصد دارند با کیت سفید در لیگ حاضر شوند؛ همانطور که در بازی افتتاحیه نیز این پیراهن ها گزینش شدند.

 

 

 

9. ساده ترین لباس نیز به تیم پگاسوس اختصاص دارد. آن ها با آدیداس قرارداد بسته اند و برند آلمانی نیز لباس های زرد - مشکی و سفید - مشکی را طراحی کرده است.

 

 

 

10. لی من که تلاش می کند لباس هایش به کشور آلمان شبیه باشد، کیت اول و دوم خود را کاملا ساده انتخاب کرده. آدیداس پیراهن های این تیم را تولید می کند و قراردادی بلند مدت با این تیم هنگ کنگی بسته است.

 

 

 

به نظر شما لباس های تیم های ایران زیباتر و باکیفیت تر هستند یا هنگ کنگی ها؟