کد خبر: AN2v3 زمان: 18:09 1398/06/14   بازدید: 2

در مصاحبه با رادیو مونته کارلو

بنزما: نقش من کلیدی تر از رونالدو و بیل بود

کریم بنزما، کریستیانو رونالدو و گرت بیل زمانی مثلث مخوف بی بی سی را در رئال تشکیل داده بودند.کریم خود را عنصر کلیدی این مثلث می داند.

به گزارش "ورزش سه"، کریم بنزما دهمین فصل حضورش در رئال را تجربه می کند و حالا تبدیل به یکی از بازیکنان محبوب این تیم نیز شده است. با جدایی رونالدو نقش کریم بنزما در گلزنی رئال بیشتر شد و او فصل گذشته در یکی از بدترین فصول تاریخ رئال، یکی از بهترین و شاید بهترین بازیکن تیم بود و به نوعی توانست بار دیگر به قلب هواداران برگردد. او در این ده سال 4 بار با رئال فاتح لیگ قهرمانان شده و دو بار نیز قهرمان لالیگا شده است.

 

 

 

 

بنزما در مصاحبه با رادیو مونته کارلو گفت:« ما در تیم موشکی به نام بیل داشتیم و یک گلزن مادرزاد مثل رونالدو. بین این دو من قرار داشتم و معتقدم نقش من کلیدی تر از هر دو بود. من در موفقیت این مثلث یک اصل غیر قابل انکار بودم. می دویدم و فضاسازی می کردم. در لیون نقش من تمام کننده و گلزن تیم بود ولی در رئال با حضور رونالدو، من تغییراتی در شکل بازی خودم ایجاد کردم.

شاید شماره من 9 بود و در سال های قبل از حضور من در رئال، مهاجمان شماره 9 وظیفه شان صرفا گلزنی بود ولی با وجود بازیکنی مثل رونالدو که بال چپ بود ولی همیشه به مرکز خط دفاعی حریفان متمایل می شد، من باید خودخواهی را فراموش می کردم و به جای اهمیت دادن به گلزنی، به فضاسازی و ارسال پاس گل فکر می کردم. رونالدو هرچند بال چپ بود ولی نقش اول گلزنی در تیم را او به عهده داشت.»

 

 

 

 

کریم در مورد لحظات به یاد ماندنی اش در رئال گفت:« گلی که در فینال لیگ قهرمانان 2018 به لیورپول زدم و نیز آن دریبل در بازی نیمه نهایی سال 2017 برابر اتلتیکو مادرید. این دومی ارزش بیشتری برای من دارد و شاید بهترین حرکت دوران فوتبالم در لیگ قهرمانان باشد.

گلزنی در فینال لیگ قهرمانان، رویای کودکی من بود و احساسم غیر قابل وصف است.  واقعا به آن گل نیاز داشتم.»