کد خبر: QxDNL زمان: 11:40 1398/06/15   بازدید: 3

اتفاقی عجیب در برزیل

رونالدینیوی بی پاسپورت، سفیر گردشگری برزیل شد!

رونالدینیو که پاسپورتش در برزیل توقیف شده و نمی‌تواند کشورش را ترک کند، در اقدامی عجیب به عنوان سفیر توریسم و گردشگری برزیل منصوب شد.

به گزارش "ورزش سه"، رونالدینیو، اسطوره فوتبال برزیل که پاسپورتش در این کشور توقیف شده و به همین خاطر قادر به ترک برزیل نیست، در اقدامی عجیب در چنین شرایطی، به عنوان سفیر گردشگری برزیل منصوب شد.

 

 

رونالدینیو در ماه مه سال جاری به دلیل عدم پرداخت جریمه‌ای که دادگاه به علت اتهام تخریب محیط زیست به او وارد کرده بود، پاسپورتش توقیف شد. رونالدینیو و برادرش متهم بودند که در سال 2015 در دریاچه‌ گوایبا تله‌ای برای صید ماهی ساخته‌اند که غیر قانونی بوده و در محوطه محافظت‌شده طبیعی ساخته شده است.

 

دادگاه برای رونالدینیو و برادرش در سال 2018 مبلغ 8.5 میلیون دلار جریمه صادر کرد و بعد از آنکه رونالدینیو نتوانست چنین مبلغی بپردازد، دادگاه عالی برزیل پاسپورت او را توقیف کرد تا او دیگر قادر به ترک کشورش نباشد.

 

اما حالا در اقدامی جالب، دولت برزیل رونالدینیو را به عنوان سفیر جدید توریسم و گردشگری این کشور منصوب کرده تا برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری کشورش به مردم دنیا تلاش کند، آنهم کسی که قادر نیست پایش را از برزیل بیرون بگذارد.

 

رونالدینیو بعد از منصوب شدن به این سمت گفت:" گردشگری برای ایجاد شغل‌های جدید خیلی مهم است و باعث می‌شود تصویر ما در سطح بین‌المللی به تصویر بهتری ارتقا یابد".