کد خبر: GDmra زمان: 12:40 1398/06/15   بازدید: 2

ورود کستر سمنیا به دنیای فوتبال زنان

دونده طلایی المپیک آفریقای جنوبی فوتبالیست شد

کستر سمنیا، دونده زن اهل آفریقای جنوبی و دارنده مدال طلای المپیک به یک باشگاه فوتبال این کشور پیوست و از سال 2020 در این تیم به بازی کردن فوتبال خواهد پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، کستر سمنیا، دونده زن اهل آفریقای جنوبی و دارنده مدال طلای دو و میدانی المپیک به باشگاه JVW این کشور پیوسته و از سال 2020 با پیراهن این تیم در رقابتهای فوتبال شرکت خواهد کرد تا این بار از سرعتش در زمین‌های فوتبال استفاده کند.

 

سمنیا که در ماده دوی 800متر دو مدال طلای المپیک در کارنامه دارد به باشگاه JVW پیوست که در تملک جنین فان ویک، کاپیتان تیم ملی زنان این کشور است. این باشگاه دیروز پنج‌شنبه امضای قرارداد رسمی با سمنیای 28ساله را اعلام کرد.

 

 

سمنیا هم با انتشار بیانیه‌ای گفت:" به خاطر فرصتی که در اختیارم قرار داده شده سپاسگزارم و می‌خواهم از محبت و حمایتی که تیم JVW به من داشته، ‌‌تشکر کنم. من بی‌صبرانه منتظر این مرحله جدید هستم و امیدوارم بتوانم بیشترین کمک را به باشگاه بکنم".

 

فعالیت حرفه‌ای سمنیا در دو و میدانی با مسائل مطرح شده درباره میزان هورمون تستوسترون موجود در بدن او با حواشی زیادی همراه بوده است. به همین دلایل سمنیا اجازه شرکت در رقابتهای جهانی دو و میدانی 2019 که در سال جاری میلادی در قطر برگزار خواهد شد را ندارد.

 

این شرایط باعث عصبانیت و ناراحتی کستر سمنیا شده و در نهایت او را به این نتیجه رسانده که از این پس بخت خود را در دنیای فوتبال بیازماید.

 

سمنیا از همین لحظه می‌تواند با تیم JVW تمرین کند ولی او تا سال 2020 قادر به حضور در بازی‌های رسمی این تیم نخواهد بود چرا که پنجره نقل و انتقالات در آفریقای جنوبی پیش از این بسته شده است.